Our Staff

Administration
Tonya Bibbins Principal
Hope Cruit Assistant Principal
Kevin Salaiz Assistant Principal
David Guzman Student Services
Hugh Leonard Counselor
Teresa Gonzales Counselor
Melissa Gonzalez Counselor
Dianne Vargas Counselor
Corrin Rivera Counselor
Season Lozano Activities Director
Rob Cozart Athletic Director
Ermelinda Flores-Bearrup EL Resource and Intervention Coach
Agriculture
Costa, Mike
Court, Keri
Dayhoff, Courtney
Green, Kendall
Salomon, Karina
Career Technical Education
Dein, Dave
Ecalne, Glen
Garcia, Hilario
Lozano, Season
McKenzie, David (Auto)
Wheeland, Aaron
English
Bell, Sarah Honors Eng 10-Per 2 Honors Eng 10-Per 3 AP Eng 12-Per 6
AP Eng 12-Per 7 Advisory
Bowling, Joanne
Diouf, Waly
Ewald, David
Farinha, Kiley
Gil, Jillian
Hazelton, Anne
Jamieson, Valerie Class Website
Matyn, Ashley Yearbook Website
McKenzie, David
Mercado, Susana
Schmidig, Elizabeth
ESL
Diouf, Waly
Flores-Bearrup, Ermelinda
Gil, Jillian
Matyn, Ashley
Mercado, Susana
Fine Arts
Blickenstaff, Emily
Jackson, Mary
Jepson, Spencer
Sanchez, Jennifer
Tomasegovich, Cade
Foreign Language
Brandt, Mary
Esquivez, Liliana Class Website
Guzman, Aida
Morales, Osiris Class Website
Nzoule, Raustand Class Website
Rodriguez, Efren Class Website
Health
Gomez, Sara
Musleh, Omar
Mathematics
Bickle, Chris
Corgiat, Matthew
Crawford, George
Dittman, Julie
Feia, Joseph
Hojjatijou, Peiman
Hupe, Irma
McCleery, Jason
Palsson, Mats
Skelson, Phoebe
Physical Education
Abell, Dawna
Cozart, Rob
Gomez, Sara
McCleery, Marci
Musleh, Omar
Parker, Michael
Resource/SDC
Aumoeualogo, Sonny
Barron, Amy
Boothby, Rick
Castro, Miguel
Chesley, Tiffany
Fabian, Alma
Hanson, Colleen
Lomeli, Janet
Mowery, Mary
O'Keeffe-Wingfield, Callie
Walch, Rebecca
Science
Crawford, Mary
Escobar, Rudy Class Website
Field, Lucie
Garton, Jessica
Selig-Reynolds, Catherine
West, Dave
Social Science
Bettencourt, Craig
DeZego, Mike
Kidder, Robert
Lobao, Jayne
Lozano, Benji
Martins, Marlinda
Mendoza, Jesus
Solis, Jeremy
Classified
Agundez, Alicia Special Education Paraeducator
Bergendahl, Charles Custodian
Brambila, Vicky Special Education Paraeducator
Breasher, Holly Special Education Paraeducator
Camp, Jannifer Special Education Paraeducator
Cantu, Sergio Campus Supervisor
Collins-Grady, Candice Special Education Paraeducator
Conte, Celise Special Education Paraeducator
Cozart, Lauren Secretary to the Assistant Principal
Galvin, Rosie Activities Accounts Clerk
Gardner, Christina Special Education Paraeducator
Godinez, Erica Campus Supervisor
Haas, Michelle Library Media Tech II
Hooper, Marin Special Education Paraeducator
Johnson, Michael School Security Officer
Lemus, Cynthia Counseling Clerk
Meza, Guillermo Special Education Paraeducator
Miskovich, Jenna Special Education Paraeducator
Nanney, Brieanna Secretary to the Principal
Oliveira, Rosa Custodian
Pierce-Butler, Denise Special Education Paraeducator
Ramsour, Samuel Custodian
Reed, Mike Custodian
Reichmuth, Anabel Secretary to the Assistant Principal
Rodriguez, Trinidad Special Education Paraeducator
Salas, Vanessa School Clerk
Saldana, Karla Special Education Paraeducator
Seibert, Melissa Special Education Paraeducator
Silva, Denise School Clerk
Sombra, Leslie Special Education Paraeducator
Tanori, Frank Custodian
Tellas, Cynthia Attendance Clerk
Thompson, Eddie Campus Supervisor
Vilkins, Linda Special Education Paraeducator
Virgen, Carmen Custodian
Wagner, Richard Custodian
Website by SchoolMessenger Presence. © 2017 West Corporation. All rights reserved.